København

Kontakt os

KøbenhavnLIV

Gl. Kongevej 60, 16., 1850 Frederiksberg C

Tlf. 33 88 88 88

Mail Annoncer | ann@kobenhavnliv.dk

Mail Redaktion | redaktion@kobenhavnliv.dk

REDAKTION:

Debatindlæg og pressemeddelelser sendes til: redaktion@kobenhavnliv.dk

Journalist Angela Brink | Tlf. 30 25 99 01 | angela@kobenhavnliv.dk

Journalist Jeppe Helkov | Tlf. 30 67 28 56 | jeppe@kobenhavnliv.dk

Jourhavende Christian M. Olsen | Tlf. 40 30 07 15 | christian@kobenhavnliv.dk

Digital redaktør Simon Reenberg | Tlf. 28 83 46 07 | simon@kobenhavnliv.dk

Chefredaktør Jesper Gisli | Tlf. 30 50 48 16 | jesper@kobenhavnliv.dk

ANNONCER:

Medieansvarlig Henrik Clausen | Tlf. 20 18 10 21 | hcl@jfmedier.dk

Medierådgiver Jan Brolykke Andreasen | Tlf. 53 60 01 03 | jba@jfmedier.dk

Medierådgiver Casper Fonberg | Tlf. 41 43 02 06 | caf@jfmedier.dk

Medierådgiver Pia Tappe | Tlf. 23 81 38 88 | pit@jfmedier.dk

Kommerciel chef Dennis Rasmussen | Tlf. 28 89 23 00 | denra@jfmedier.dk

PRIVAT- OG TILLYKKE-ANNONCER:

Tlf. 63 45 22 77 | servicecenter@jfmedier.dk

DØDSANNONCER OG TAKSIGELSER:

Tlf. 79 12 47 00 | afdode@jfmedier.dk

INSTAGRAM ANBEFALINGSUNIVERS / @byens_bedste_liv:

Journalist Sine Bindslev Caspersen | Tlf. 25 45 46 95 | sine@kobenhavnliv.dk

EVENT- OG ARRANGEMENTREDAKTIONEN:

Eventjournalist Malue Henriksen | Tlf. 25 45 66 53 | malue@kobenhavnliv.dk

Alarm 112

Politiet efterforsker bombe- og dødstrusler mod Radio Loud

København

Onsdagens coronatal: 1284 nye smittede - flest siden slutningen af maj

Forsiden netop nu
Sundhed

Ældre får ikke besøg - og raske bliver ikke udskrevet: Sådan rammer sygeplejerske-strejken i København

Sygeplejerskernes strejke

Sygeplejerske-strejken breder sig: 'De betyder umindeligt meget. Alle andre er jo døde'

Debat

Skolestart: 37 familieformer er andet end bare ’mor og far’

BYLIV

Borgmester efterlyser redskaber, der kan bremse voldsomme huslejestigninger

Alarm 112

Ung kvinde voldtaget nær S-togsstation i København

Klima og miljø

Hokus pokus: Fortov og asfalt renser nu luften ved skole

Klumme

Mai & Rådhuset: Skeletterne vælter ud af skabet

København

Danmarks første te-bar er åbnet på Nørrebro og bag konceptet står en af Københavns bedste bartendere

Alarm 112

Tiltale: Mænd førte regnskab over narkosalg på telefon

112

Bilist taget med vanvidspromille på stærkt befærdet vej

København

Sygeplejersker udvider strejke med fertilitetspersonale