København

Kontakt os

KøbenhavnLIV

Gl. Kongevej 60, 16., 1850 Frederiksberg C

Tlf. 33 88 88 88

Mail Annoncer | ann@kobenhavnliv.dk

Mail Redaktion | redaktion@kobenhavnliv.dk

REDAKTION:

Debatindlæg og pressemeddelelser sendes til: redaktion@kobenhavnliv.dk

Journalist Angela Brink | Tlf. 30 25 99 01 | angela@kobenhavnliv.dk

Journalist Jeppe Helkov | Tlf. 30 67 28 56 | jeppe@kobenhavnliv.dk

Jourhavende Christian M. Olsen | Tlf. 40 30 07 15 | christian@kobenhavnliv.dk

Digital redaktør Simon Reenberg | Tlf. 28 83 46 07 | simon@kobenhavnliv.dk

Chefredaktør Jesper Gisli | Tlf. 30 50 48 16 | jesper@kobenhavnliv.dk

ANNONCER:

Medieansvarlig Henrik Clausen | Tlf. 20 18 10 21 | hcl@jfmedier.dk

Medierådgiver Jan Brolykke Andreasen | Tlf. 53 60 01 03 | jba@jfmedier.dk

Medierådgiver Casper Fonberg | Tlf. 41 43 02 06 | caf@jfmedier.dk

Medierådgiver Pia Tappe | Tlf. 23 81 38 88 | pit@jfmedier.dk

Kommerciel chef Dennis Rasmussen | Tlf. 28 89 23 00 | denra@jfmedier.dk

PRIVAT- OG TILLYKKE-ANNONCER:

Tlf. 63 45 22 77 | servicecenter@jfmedier.dk

DØDSANNONCER OG TAKSIGELSER:

Tlf. 79 12 47 00 | afdode@jfmedier.dk

INSTAGRAM ANBEFALINGSUNIVERS / @byens_bedste_liv:

Journalist Sine Bindslev Caspersen | Tlf. 25 45 46 95 | sine@kobenhavnliv.dk

EVENT- OG ARRANGEMENTREDAKTIONEN:

Eventjournalist Malue Henriksen | Tlf. 25 45 66 53 | malue@kobenhavnliv.dk

Bydel

Usædvanligt opråb: Kom og parkér jeres cykler her

København

Mandagens coronatal: Fortsat under 100 indlagte - 17 i respirator

Forsiden netop nu
København

Ung trio åbner nyt spisested på Christiania med fokus på hygge og delevenlige retter

København

Syv ud af 6161 mistede 112-opkald er indberettet i hovedstaden

Byens Bedste LIV

- Når man hænger en kæmpe diskokugle op i loftet er stemningen ligesom lagt

byliv

Se den vilde video: Hvem har kæmpegræskaret over dem alle?

LEDER

Riv Parken ned og byg et parkeringshus i seks etager

Sundhed

De hjælper vores unge, der kæmper med selvskade og spiseforstyrrelser: Jeg kan ikke huske, vi har haft så travlt før

KULTUR

Tine og Carsten genåbner ikonisk kulturperle: - Det ville jo være synd, hvis der kom en cykelhandler i stedet

Det sker

Stemningen var fin til Vanløse på den anden ende: Se stemningsbillederne her

Danmark

Løvkvist til DF-årsmøde: Den weekend, Pia Kjærsgaard mistede sit parti

Sport

Bilinspektør om Chris Anker-ulykke: Chauffør begik ikke fejl

Samfund

Skilt skrevet på dansk skaber forvirring blandt romaer på Lyngsies Plads

Danmark

14.028 klip i kørekortet på et halvt år: Alt for mange er optaget af mobiltelefonen i trafikken