København

Kontakt os

KøbenhavnLIV

Gl. Kongevej 60, 16., 1850 Frederiksberg C

Tlf. 33 88 88 88

Mail Annoncer | ann@kobenhavnliv.dk

Mail Redaktion | redaktion@kobenhavnliv.dk

REDAKTION:

Debatindlæg og pressemeddelelser sendes til: redaktion@kobenhavnliv.dk

Journalist Angela Brink | Tlf. 30 25 99 01 | angela@kobenhavnliv.dk

Journalist Jeppe Helkov | Tlf. 30 67 28 56 | jeppe@kobenhavnliv.dk

Jourhavende Christian M. Olsen | Tlf. 40 30 07 15 | christian@kobenhavnliv.dk

Digital redaktør Simon Reenberg | Tlf. 28 83 46 07 | simon@kobenhavnliv.dk

Chefredaktør Jesper Gisli | Tlf. 30 50 48 16 | jesper@kobenhavnliv.dk

ANNONCER:

Medieansvarlig Henrik Clausen | Tlf. 20 18 10 21 | hcl@jfmedier.dk

Medierådgiver Jan Brolykke Andreasen | Tlf. 53 60 01 03 | jba@jfmedier.dk

Medierådgiver Casper Fonberg | Tlf. 41 43 02 06 | caf@jfmedier.dk

Medierådgiver Pia Tappe | Tlf. 23 81 38 88 | pit@jfmedier.dk

Kommerciel chef Dennis Rasmussen | Tlf. 28 89 23 00 | denra@jfmedier.dk

PRIVAT- OG TILLYKKE-ANNONCER:

Tlf. 63 45 22 77 | servicecenter@jfmedier.dk

DØDSANNONCER OG TAKSIGELSER:

Tlf. 79 12 47 00 | afdode@jfmedier.dk

INSTAGRAM ANBEFALINGSUNIVERS / @byens_bedste_liv:

Journalist Sine Bindslev Caspersen | Tlf. 25 45 46 95 | sine@kobenhavnliv.dk

EVENT- OG ARRANGEMENTREDAKTIONEN:

Eventjournalist Malue Henriksen | Tlf. 25 45 66 53 | malue@kobenhavnliv.dk

Advarsel

Hundeejer fandt ben med hvidt pulver i boligområde: - Pas på jeres hunde

Det sker

Øl i store mængder: Kig forbi til en smagsprøve eller to

Forsiden netop nu
112

Skyderi på Rentemestervej: En person behandlet på stedet

København

Region til 40.000 ansatte: Coronapas eller hjem uden løn

BYLIV

Benproteser og sexlegetøj: Du drømmer ikke om, hvad folk glemmer i en taxa

Kultur

Stor ændring i elsket og udskældt gadefest

Skuddrab på uskyldig mand under bandekonflikt: Først 26 måneder efter kommer sagen for retten

Corona

Kæmpe testcenter åbner igen: Nu også med vaccination

112

Nyt fra politiet: Her begyndte branden i Maxi Zoo

Underholdning

Sune stopper ikke: Nu kan du eje Rantzausgade eller vælte en bil

Politik

Aggesen raser over Vindfeldt: Vi er blevet mødt af lukkede døre og hold kæft-bolsjer

Politikere vil have en forklaring: Utrygt og bekymrende, at Forsvaret ikke delte viden om PFAS-forureninger

børn & corona

Pyha! Nu kan børn få corona-vaccine hos egen læge

Kommunalvalg

Alternativet i opstillings-ups: Kandidat måtte trække sig for at gøre plads til ung komet

København

TikTok-stjernen S1MBA giver dansk debutkoncert på RUST